Sprawdź promocje

Zobacz więcej

Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym

Wraz z wiekiem nieuchronnie tracimy gęstość i jędrność skóry nie tylko na twarzy ale również w okolicach intymnych. Wiele pacjentek w wieku okołomenopauzalnym skarży się na częste infekcje pochwy, związane nie tylko z atrofią błony śluzowej pochwy i zmniejszonym stężeniem hormonów płciowych ale również z zanikiem warg sromowych większych, stanowiących naturalną barierę, zamykających wejście do pochwy. Dodatkowo suchość pochwy stwierdzana u około 20% kobiet również przyczynia się do obniżonego komfortu pacjentek. Atrofia warg sromowych większych to zanik lub zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w warstwie podskórnej tej okolicy. Przyczyną może być już wcześniej wspomniany okres przekwitania jak również przyczyny genetyczne. Największy dyskomfort z tego powodu odczuwają kobiety aktywne – jeżdżące konno, rowerem, gdyż dochodzi do bolesnych obtarć tej okolicy. Kolejnym, ale rzadszym wskazaniem do tego zbiegu jest znaczna asymetria warg sromowych i związany z tym dyskomfort psychiczny pacjentki. Równie często zabieg ten wykonywany jest u pacjentek jednoczasowo z labioplastyką warg sromowych mniejszych, tym samym uzyskując lepszy efekt kosmetyczny i wizualny. 

Powiększanie warg sromowych większych implantem z kwasu hialuronowego

Na polskim rynku dostępna jest pierwsza na świecie linia resorbowalnych implantów stworzonych na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego pod nazwą Desirial. Unikalny skład uzupełniony dodatkiem naturalnego antyoksydantu – mannitolu – powoduje przedłużone działanie substancji a tym samym zapewniają bardziej długotrwałe efekty zabiegu. Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem, który wchodzi w skład skory i tkanki łącznej wszystkich organizmów żywych. Dlatego tez można uzyskać efekt wypełnienia i ujędrnienia tkanek, jednocześnie z minimalnym ryzykiem działań niepożądanych z uwagi na rzadkie ryzyko uczuleń.

DESIRIAL® jest usieciowanym kwasem hialuronowym NaHA IPN-Like o stężeniu19 mg/g z dodatkową zwartością mannitolu. Natomiast DESIRIAL® PLUS jest adekwatnym produktem ale z większą zawartością kwasu hialuronowego (21mg/g).

Iniekcje z  kwasu hialuronowego  przywracają naturalną objętość skóry, a także jej nawilżenie. Dodatkowo indukują fibroblasty do syntezy kolagenu poprzez nacisk mechaniczny. 

Wypełniacz jest produkowany w oparciu o opatentowaną technologii IPN-Like, mającą zapewnić długoterminowe wypełnienie i nawilżenie. Technologia ta opiera się na wzajemnym przenikaniu się sieci wysokooczyszczonego kwasu hialuronowego, co daje obraz sieci z większą odpornością na działanie hialuronidazy i wolnych rodników, z jednoczasowym ułatwieniem wstrzykiwania do warstwy skóry właściwej. Dodatkowo żel połączony jest z mannitolem, który jest naturalnym przeciwutleniaczem. Powoduje neutralizację rodników hydroksylowych, które mogłyby uszkadzać strukturę kwasu hialuronowego. 

Wskazania:

  • chęć poprawy estetyki sromu
  • niedostateczne nawilżenie pochwy
  • współistniejące podrażnienia powodujące świąd i dyskomfort
  • skłonność do zaniku warg sromowych większych
  • uczucie napięcia i pieczenia
  • wulwodynia

Przeciwskazania:

  • Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest ciąża, aktywny stan zapalny pochwy i sromu, choroby skórne tej okolicy, wcześniejsze uczulenie na kwas hialuronowy, oraz choroba nowotworowa. Należy również dokładnie ocenić stan psychiczny pacjentki oraz rozwiać jej niemożliwe do zrealizowania oczekiwania.

Opis zabiegu:

  • Zabieg polega na odkażeniu skóry sromu i znieczuleniu nasiękowym miejsc wprowadzenia kaniuli. Po wykonaniu nakłucia igłą kaniula jest wprowadzana w obszar tkanki podskórnej wargi sromowej większej począwszy od jej dolnego bieguna a następnie symetrycznie, zwykle objętością 1ml/stronę wykonuje się ich powiększenie. Zabieg trwa średnio około 15-20min i jest prawie bezbolesny dla pacjentki. 
  • Zabieg skutkuje uzyskaniem <strong>prawidłowego nawilżenia</strong> środkowych i głębokich warstw skóry właściwej , zwiększeniem jej  objętości, wypełnienie warg i odtworzenie ich symetryczności. Korzystny jest fakt, że efekt zabiegu jest natychmiastowy i zauważalny przez pacjentkę, narastając w ciągu kolejnych 2 tygodni, na skutek chłonięcia wody. Zazwyczaj przez okres 1-2 lat nie ma potrzeby powtarzania zabiegu. Ograniczenia dla pacjentki na okres pozabiegowy są nieznaczne – powinna ograniczyć nacisk na krocze przez okres około 2 tyg, co oznacza rezygnację z jazdy konnej, rowerem lub noszenie bardzo obcisłej bielizny bądź spodni.