Sprawdź promocje

Zobacz więcej

Peelingi

ZABIEG PRX T-33

Co to jest PRX-T®33:

to zabieg silnej stymulacji wiotkiej skóry twarzy i ciała bez użycia igieł. Jest to oryginalna formuła połączenia TCA (kwasu trójchlorooctowego i wody utlenionej) opracowana przez dr Rossanę Castellanę. Zabieg jest szybki, bezbolesny, nie pozostawia śladów.
PRX-T®33 wspomaga inne zabiegi medycyny estetycznej jak mezoterapia, nici, mikronakłuwanie, radiofrekwencja, osocze bogatopłytkowe i lasery, z którymi może być z powodzeniem łączony w jednej sesji zabiegowej. Jest to zabieg, który można wykonywać o każdej porze roku, ponieważ kwas TCA ani inne składniki nie są fotouczulające. Zabieg PRX-T®33 nie wyłącza pacjenta z codziennych aktywności.

Jak działa PRX-T®33:

33% TCA w PRX-T®33 - nie uszkadza skóry, stymuluje czynniki wzrostu broblastów, które dzięki H2O2 mają większe powinowactwo do specy cznych recep- torów.
H2O2 – woda utleniona w bardzo niskim stężeniu, działa poprzez modulację agresywności TCA i nawilżenie tkanek oraz potęguje mechanizmy stymulacji skóry, przygotowując receptory dla czynników wzrostu, moduluje proces zapalany, przebudowuje macierz pozakomórkową dzięki procesowi apoptozy.

Kwas kojowy 5% - działa hamująco melanogenezę, działa rozjaśniająco.

Kto jest dobrym kandydatem do zabiegu PRX-T®33:

5-12 lat >>> blizny (ospa wietrzna, liszajec)
12-25 lat >>> zastępuje oczyszczanie twarzy (wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników) 25-35 lat >>> melasma, rozstępy
35-45 lat >>> biorewitalizacja skóry twarzy i ciała, zwiotczenie skóry biustu

>45 lat >>> rewitalizacja zwiotczałej skóry, poprawa jędrności skóry dekoltu i biustu

WSKAZANIA: utrata napięcia skóry twarzy i ciała, ujędrnienie skóry dekoltu, blizny zanikowe np. po trądziku i ospie wietrznej, rozstępy, wspomaganie leczenia przebarwień skóry, oczyszczanie skóry łojotokowej, działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze wspomagające leczenie ran ziarninujących. 

 

EASY PHYTIC SolutionGłęboka odbudowa skóry bez złuszczania

Technologia zastosowana w peelingu Easy Phytic Solution pozwala na powolne uwalnianie, stopniową, całkowitą penetrację i pełne działanie wszystkich składników roztworu. Pomimo bardzo kwaśnego pH peeling ten nie musi być neutralizowany. Brak neutralizacji oznacza benefity w postaci większej skuteczności jak i głębszej penetracji składników peelingu.        

Wskazania:

 • skóra trądzikowa
 • skóra z oznakami fotostarzenia
 • hiperpigmentacja powierzchniowa

Skład:

 • Roztwór Easy Phytic Solution jest zmydlony i zawiera składniki wspierające:
 • kwas glikolowy
 • kwas mlekowy
 • kwas migdałowy
 • kwas fitowy


Jak działa Easy Phytic Solution?

Easy Phytic Solution jest mieszanką trzech kwasów alfa-hydroksylowych i kwasu fitowego, a roztwór o kontrolowanym czasie uwalniania pozwala na ich stopniowe działanie. Zawarte w peelingu trzy kwasy alfa-hydroksylowe charakteryzują się różną szybkością penetracji skóry.

Ponieważ nie wykonuje się neutralizacji, wspomniane kwasy kontynuują działanie wnikając w głąb naskórka aż do skóry właściwej. Jako, że skóra posiada właściwość naturalnej neutralizacji, kwasy zawarte w Easy Phytic Solution tracą swą agresywność rozwijając swe pełne działanie.

Kwasy alfa-hydroksylowe sprawiają, że naskórek jest cieńszy, wytwarza więcej polimukosacharydów w skórze właściwej oraz elastynę o lepszej jakości. Gęstość kolagenu w warstwie brodawkowej skóry jest lepsza, a pacjenci po zabiegu z wykorzystaniem Easy Phytic Solution opisują uczucie ściągania po peelingu i zauważają widoczną różnicę w wyglądzie skóry.

Kwas fitowy nie jest kwasem alfa-hydroksylowym – jest to duża molekuła sześciofosforanu inozytolu uważanego za doskonały antyoksydant i depigmentant. Nie daje on żadnego efektu peelingującego, więc dlaczego możemy go odnaleźć w tym roztworze? Każdy peeling wywołuje stan zapalny, który przyczynia się do powstawania wolnych rodników i powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Rozszerzenie naczyń „sprowadza” więcej tlenu in situ pozwalając tworzyć się wolnym rodnikom, które natychmiast łączą się z najbliższą strukturą niszcząc ją. Tym samym kwas fitowy obecny w Easy Phytic Solution chroni struktury skóry przed negatywnym działaniem wolnych rodników.

Easy Phytic Solution stymuluje regenerację skóry ale jednocześnie – tak jak każdy inny peeling – przyczynia się do powstawania wolnych rodników, które mogą zniszczyć struktury, które mają regenerować skórę w trakcie okresu po wykonaniu peelingu. Obecne naukowe zrozumienie procesu starzenia się wskazuje na wolne rodniki jako na jedną z głównych przyczyn degeneracji komórek. Kluczowym jest więc eliminowanie wolnych rodników już podczas działania peelingu w skórze, jak również po zabiegu.

EASY TCA

Prawdopodobnie… najlepszy peeling na bazie TCAEasy TCA uważany jest za najbezpieczniejszy i najprostszy do wykonania peeling z użyciem kwasu trójchlorooctowego. Produkt ten, nakładany różnymi metodami, pozwala osiągnąć szerokie spektrum głębokości działania. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania i pozwala pacjentowi prowadzić normalne, aktywne życie.

Wskazania:

 • fotostarzenie
 • trądzik i blizny potrądzikowe
 • hiperpigmentacja
 • zmarszczki
 • skóra palacza
 • ostuda
 • keratoza
 • rozstępy

Skład:

 • Roztwór podstawowy + 50% TCA = Easy TCA 15%
 • Roztwór podstawowy zawiera:
 • kwas askorbinowy i kwas cytrynowy – antyoksydanty ułatwiające penetrację TCA w głąb skóry
 • kokamid – chroni skórę i poprawia działanie saponin
 • saponiny – roślinne glikozydy ułatwiające jednolite przenikanie TCA i przyspieszające gojenie

Opakowanie Easy TCA zawiera także Post Peel Mask, który jest nie tylko kremem neutralizującym, ale także stymuluje, działa antyoksydacyjnie i goi skórę (dzięki zawartości kwasu fitowego). Post Peel Mask pomaga zapobiegać działaniom niepożądanym i poprawia skuteczność samego peelingu – zatrzymuje reakcję zapalną, dolegliwości bólowe i pieczenie skóry.

Jak działa Easy TCA?

Działanie Easy TCA polega na progresywnej odnowie komórek skóry. Roztwór Easy TCA dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry po peelingu i pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej. Dodatkowo krem w postaci Post Peel Mask, który nie jest neutralizatorem, ma właściwości silnie stymulujące, antyoksydacyjne i wspomagające gojenie.

Podstawowa metoda stosowania Easy TCA (wyszronienie punktowe) musi być powtórzona 4 razy, które wywołuje progresywną stymulację komórek skóry i stymuluje fibroblasty do wytwarzania większej ilości kolagenu, elastyny, glikozaminoglikanów, itd. w „strefie Grenz’a” skóry właściwej.

Globalne działanie Easy TCA i Post Peel Mask obejmuje pełne i progresywne odnowienie skóry, bardziej stymulujące niż destrukcyjne, które pozwala na normalne funkcjonowanie w trakcie leczenia.